Dermapen cilt bakimi safa estetik

Dermapen

Yazı Başlıkları

Sağlıklı, canlı ve iyi görünümlü bir cilde sahip olmak yalnızca estetik açıdan değil sosyal ve psikolojik yönden de kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. Zaman içerisinde çevresel faktörlerin ve yaş almanın etkisiyle yüzde ilk yaşlılık belirtileri görülmeye başlar. Kolajen ve elastin gibi cildin canlılığını ve sıkılığını sağlayan maddelerin üretimindeki azalmanın da etkisiyle ciltte ince çizgiler, kırışıklıklar ve minimal düzeyde sarkmalar oluşur. Özellikle mimik bölgelerinde meydana gelen ince çizgiler, kırışıklıklar, lekeler ve genişlemiş gözenekler estetik açıdan hoş olmayan görünümlere neden olabilir.

Bu tür sorunların giderilebilmesi için birçok farklı yenilikçi yöntemin uygulanması tercih edilebilir. Dermapen de yaş almaya bağlı olarak oluşan cilt sorunlarının tedavisinde sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir ve diğer dermokozmetik uygulamalar gibi mutlaka alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Dermapen Nedir?

Dermapen uygulaması mikro iğneleme olarak da bilinir. Ameliyatsız estetik prosedürlerinden biri olan Dermapen uygulaması cildin sıkılaştırılmasını ve derinden yüzeye gençleşmesini sağlar. Cildin en üst tabakası olan epidermis ve dermis tabakalarına yapılan mikro iğneleme ile epidermis tabakasında mikro düzeyde hasar oluşturulur. Böylece bölgede kolajen üretimi tetiklenmiş olur. Kolajen üretiminin tetiklenmesi ciltte yenilenme ile sonuçlanır ve bölgedeki yaşlanma belirtileri minimize edilmiş olur.

Minimal invaziv bir prosedür olan Dermapen kolajen üretimini tetiklediğinden dolayı ‘Kolajen İndüksiyon Tedavisi’ olarak da adlandırılır. Uygulama sırasında oluşan hasar mikro düzeyde olduğundan herhangi bir ağrı ya da tahriş oluşması söz konusu değildir. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen bir prosedür olan Dermapen’in boyun ve kolların iç kısmı gibi ince cilt yapısıyla ön plana çıkan hassas bölgelere uygulanması da mümkündür.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama bölgesi derinlemesine temizlenir ve dezenfekte edilir. Cilt makyaj atıklarından ve kirlerden temizlendikten sonra cilt yüzeyine saf hyaluronik asit uygulanır. Böylece uygulamanın etkisinin artırılması amaçlanır.

Uygulamadan önce bölgede topikal anestezik kullanılarak uyuşma sağlanır. Kaleme benzer Dermapen cihazı kullanılarak cildin yüzeyine kontrollü bir şekilde mikro iğneleme yapılır. Dermapen cihazı üzerindeki iğneler uygulama bölgesinde gezdirilerek derinin yalnızca en üst tabakasını etkileyecek şekilde mikro düzeyde hasarlar oluşturulur. Oluşturulan hasarın iyileştirilmesi ve cildin yenilenebilmesi için ciltteki kolajen ve elastin üretimi tetiklenir. Böylece uygulama bölgesindeki cilt sorunları giderilmiş olur.

Kimler Dermapen Yaptırabilir?

Dermapen uygulaması yapılacak kişilerin genel sağlık durumunda uygulamaya engel bir durum bulunmamalıdır. Diğer bir deyişler Dermapen genel sağlık durumu iyi olan erkek ve kadın tüm hastalara uygulanabilir.

Yaşlılık ve sivilce lekelerinin, kırışıklıkların ve yara izlerinin, ince çizgilerin ve genişlemiş gözeneklerin olması, cilt tonunda düzensizlikler bulunması ve cildin elastikiyetini kaybetmesi durumunda Dermapen prosedürüne başvurulabilir.

Cilt hastalığı ya da cildinde açık yara olan, yakın zamanlarda radyasyon terapisi gören, kronik hastalığı kontrol altına alınamayan kişilere ve gebelik dönemindeki kadınlara Dermapen uygulanmaz.

Dermapen Kaç Seans Uygulanır?

Dermapen uygulamasının kaç seans olarak yapılacağı kişinin mevcut cilt sorunlarına, bu sorunların derecesine, kişinin yaşına ve cilt yapısına göre hasta özelinde belirlenir. Genellikle 2-6 seanslık uygulama sonrasında etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Dermapen Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Minimal invaziv bir anti-aging uygulaması olan Dermapen sonrası uygulama bölgesinde birkaç gün kızarıklık ve tahriş görülmesi olağan kabul edilir. Uygulamadan sonraki ilk 24 saat cildi kurutma riski nedeniyle alkollü içecekler tüketilmemeli, makyaj yapılmamalı, uygulama bölgesine su değdirilmemelidir. En az 24 saat güneş ışığından uzak durulmalı, güneşe çıkılması zorunlu durumlarda yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Erken dönemde uygulama bölgesinde yalnızca uzmanların tavsiye ettiği cilt bakım ürünlerinin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Doku iyileşmesini geciktirici özelliğinden dolayı iyileşme sürecinde sigara kullanımından kaçınılmalıdır.

Dermapen guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021