Dudak Renklendirme cilt bakimi safa estetik

Dudak Renklendirme

Yazı Başlıkları

Bakımlı, genç ve dinamik bir görünüme sahip olmanın en önemli unsurlarından biri dudakların şekli, rengi ve hacmidir. Dudakların görünümü zamanla kolajen üretiminin azalması, genetik özellikler ve çevresel faktörler gibi etkenlere bağlı olarak cansızlaşabilir; hacim kaybına bağlı olarak dudak kıvrımları belirginliğini kaybedebilir. Bunun sonucunda kadınların görünümlerinden hoşnutsuz olması ve öz güvenlerinin olumsuz yönde etkilenmesi söz konusu olabilir.

Kalıcı makyaj uygulamaları giderek artan bir popülerliğe ve daha bakımlı, genç ve enerjik bir görünüm elde edilmesinde önemli role sahiptir. Dudak renklendirme en sık tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından biri olup dudak pigmentasyonu ya da dudak renklendirme olarak da bilinir. Dudakların solgun görüntüsünün giderilmesini, dudak şeklinin belirginleştirilmesini, dudakların daha genç ve dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlar. Uzun süre kalıcı olmasının yanı sıra kişinin ten rengine uygun renklerde pigmentlerin uygulanması sayesinde doğal bir görünüme sahip olma avantajı da sunar.

Dudak Renklendirme Nedir?

Dudak renklendirme doğal renk pigmentlerinin dudak cildine yerleştirildiği bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Dövmeden farklı olan bu uygulamada doğal renk pigmentleri cildin 0.3 ile 0.5 mm altına yerleştirilir. Kalıcılığın ortalama 24-36 ay olduğu bilinmekle birlikte kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği söylenebilir. Uygulama mutlaka alanında uzman kişilerce, steril ortamlarda ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmalıdır.

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulamalarının tümü gibi dudak renklendirme de kişi özelinde planlanır. Kişinin ten rengi, doğal dudak rengi ve beklentileri değerlendirilip en uygun pigment rengi seçilir. Uygulamaya başlanmadan önce anestezik krem uygulandığından kişi işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Yapılan uygulama sonucunda simetrik bir görünümün elde edilebilmesi için dudak kalemi ile dudakların çevresine çizim yapılır. Renk pigmentleri özel, steril ve tek kullanımlık mikro iğneler kullanılarak cildin 0.3 – 0.5 mm altına yerleştirilir. Uygulama sona erdiğinde canlı, şekli daha belirgin ve dolgun görünümlü dudaklara kavuşulabilir. Dudak renklendirme işlemi kişinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre yalnızca dudağın içine, dudak kontürüne ya da tüm dudağa uygulanabilen bir prosedür olma niteliği taşır.

Dudak Renklendirme Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Dudak renklendirme; dudaklardaki asimetrinin giderilmesi, dudaklardaki yara izlerinin belirginliğinin azaltılması, dudakların şeklinin belirginleştirilmesi, yaşa bağlı olarak dudaklarda oluşan incelmenin giderilmesi, dudaklardaki renk solmasının giderilmesi, sürekli olarak ruj kullanma ve rutin makyaj süreçleri için zaman ayırma ihtiyacının ortadan kaldırılması gibi çeşitli amaçlarla uygulanabilir.

Kimler Dudak Renklendirme Uygulaması Yaptıramaz?

Dudak renklendirme prosedüründen elde edilecek sonuçlar ile ilgili gerçekçi beklentilere sahip olmayan, dudaklarında açık yaralar olan, dudak cildine yerleştirilecek doğal pigmentlere alerjik reaksiyon gösteren, dudakların mantar ve siğil gibi lezyonları olan kişilere dudak renklendirme işlemi yapılmaz.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Kalıcı?

Dudak renklendirme işleminin kalıcılığı yaklaşık 24-36 aydır. Kişinin cilt yenileme hızı, uygulama sonrası dudak bakımına ne kadar özen gösterdiği gibi etkenler dudak renklendirme işleminin kalıcılığı üzerinde belirleyici faktörlerdir.

Dudak Renklendirme Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirme sonrası tavsiyelere uyulması uygulama sonrası oluşabilecek kızarıklık, hassasiyet ve şişlik gibi yan etkilerin hızla kaybolmasını sağlar. Aynı zamanda uygulamanın kalıcılığı üzerinde de olumlu bir etki yaratır. Uygulamayı izleyen ilk 24 saat dudaklar suyla  ve yiyecekle temas ettirilmemelidir. Uzmanların önerdiği dudak bakım kremleri kullanılması ve dudakların nemli kalması sağlanmalıdır. Yaklaşık 10 gün süren tam iyileşme süreci boyunca ruj kullanmamaya özen gösterilmelidir. Kullanılması gereken durumlarda ise mutlaka kaliteli ve doğal içeriklere sahip ürünler tercih edilmelidir. Kızarıklık, hassasiyet ve şişlik gibi yan etkilerin uzun sürmesi durumunda uzmanlarla iletişime geçilmelidir.

Dudak Renklendirme guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021