Hydrafacial cilt bakimi safa estetik

Hydrafacial

Yazı Başlıkları

Hydrafacial

 

Gün içerisinde cilt sağlığımıza olumsuz etki eden birçok çevresel faktörle karşı karşıya kalıyoruz. Tüm bu olumsuzluklarla baş etmek için sağlıklı beslensek, rutin cilt bakım süreçleri uygulasak ve yeterince su içsek de çevrenin olumsuz etkilerinden cildimizi tam anlamıyla koruyamıyoruz. Üstelik cildimizi korumak bir yana makyaj kalıntılarını, tozları ve dumanları da cildimizden yeterince arındırmayı başaramıyoruz. Tüm bu unsurlara ek olarak bir de güneş ışığının ve yaş ilerlemesinin olumsuz etkileri bulunuyor; kapsamlı bakım süreçleri tüm bu dış etkenlerle ne yazık ki baş edilebilmesini sağlayamıyor.  Bu nedenle cilt sağlığının iyileştirilmesi, cildin ölü hücrelerden arındırılıp daha rahat nefes alması ve efektif bir şekilde nemlendirilmesi için profesyonel uygulamalara ihtiyaç duyuluyor, bu yöntemlerden biri Hydrafacial’dır.

 

Hydrafacial tüm cilt tiplerine güvenle uygulanabilecek bir işlemdir. Her yaştan kadının ve erkeğin yaşadığı cilt sorunlarının giderilmesinde, cildin herhangi bir zarar oluşmadan derinlemesine temizlenip nemlendirilmesinde önemli role sahiptir.

 

Hydrafacial Nedir?

 

Uzman ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereken Hydrafacial’da cildin gereksinimi olan tüm bakım süreçleri el değmeden yapılır. 30-90 dakika arasında tamamlanan uygulamadan sonra kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Akne ve leke gibi cilt kusurlarını azaltan ve cildin yenilenmesini sağlayan hydrafacial yönteminin yaşlanma karşıtı etkisi vardır. Tek seanslık uygulama sırasında kişi acı ya da ağrı hissetmez. Cildin derinlemesine temizlenmesi, zarar görmeden soyulması ve nemlendirilmesi işlemleri cildin en alt katmanına dahi titizlikle müdahale edilerek gerçekleştirilir. Böylece derinden yüzeye fark edilir bir değişim sağlanır. Özel bir vakum teknolojisi kullanılan bu non-invaziv yöntemde aynı zamanda kişinin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanan serumlarla cilt beslenir. Serumların cilde uygulanması esnasında ise radyo frekans özelliğine sahip soğutucu bir başlık kullanılmaktadır.

 

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

 

Uygulamadan önce kişinin cilt yapısı analiz edilerek mevcut cilt sorunları ve bu sorunların giderilmesi için cilt temizliğinde kullanılacak temizleyici losyonlar belirlenir. Bu solüsyon kişinin cilt gözeneklerinde birikmiş kirlerin, tozların, yağların ve makyaj kalıntılarının yumuşamasını sağlar. Kişi özelinde belirlenen temizleyici losyon cilde uygulandıktan sonra özel bir vakum kullanılır ve cildin nefes almasına engel olan yağlar ve kirler emilir. Uygulamanın ilk aşamasında temizliğin vakumla yapılması cilt yüzeyinin zarar görmesini engellediği gibi etkili bir temizleme süresini de başlatır.

 

İkinci aşamada kişiye özel belirlenen serumlarla cilt beslenir ve cilt kusurlarının azaltılması hedeflenir. Serum uygulamasından sonra radyofrekans özellikli başlık yardımıyla cildin serumu emmesi sağlanır. Serumun içindeki bileşenler cildin onarılmasında, beslenmesinde, nemlenmesinde, sıkılaşmasında ve yenilenmesinde önemli rol oynar. Bir sonraki aşamada serum emildikten sonra soğutucu başlık kullanılarak serumun cilt katmanları arasında hapsolması mümkün hale getirilir. Böylece serum içindeki maddelerin etkileri en üst seviyeye taşınır.

 

Hydrafacial uygulamasının son aşamasında ise cilt dokusu uyarılması ve kolajen üretimi artırılarak cildin sıkılaştırılması için LED terapisine başvurulur. LED terapisinin tamamlanmasıyla süreç sona erer.

 

Kimler Hydrafacial Cilt Bakımı Yaptırabilir?

 

Her yaş grubuna ve her cilt tipine uygun olan bu yöntemden yararlanmak için kişinin genel sağlık durumunun uygulamaya bir engel teşkil etmemesi gerekir. Her mevsim uygulanabilen yöntem mutlaka eğitimli ve alanında uzman kişilerce gerçekleştirilmelidir.

 

Hydrafacial Cilt Bakımı Kaç Seans Uygulanmalı?

 

Hydrafacial cilt bakımının kaç seans uygulanacağı uygulamanın tercih edilme nedenine göre değişebilir. Cilt temizliği ve bakımı için genellikle tek seanslık uygulama yeterlidir. Cilt kusurlarının tedavisi amacıyla birer hafta arayla 4-6 seans uygulama yapılması gerekebilir.

 

Hydrafacial Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Uygulamadan sonraki ilk gün makyaj yapılmaması çok önemlidir. Çünkü gözenekler bu dönemde aktif olarak açıktır ve cildin iyileşmesi için cilde sürülen serumun etkilerinin makyaj dolayısıyla azalması söz konusu olabilir. Düzenli cilt bakımı yapılması uygulamanın etkilerinin uzatılmasını sağlayan etkenlerden biridir.

Hydrafacial guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021