İğneli Epilasyon cilt bakimi safa estetik

İğneli Epilasyon

Yazı Başlıkları

İğneli Epilasyon

 

Yüzde ve vücut genelinde bulunan kılların fazla olması kozmetik kaygılara neden olmasının yanı sıra bulundukları bölge itibarıyla aşırı terleme ve ter kokusu gibi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle pek çok kişi istenmeyen tüylerden ve kıllardan korunmak için farklı yöntemler denerler. Evde uygulanan klasik yöntemler hem zaman alıcı hem de kısa süreli etkiye sahip olduğundan farklı epilasyon teknikleri ile kalıcı sonuçlar elde edilmesi tercih edilmektedir.

 

FDA tarafından kalıcı etkili bir yöntem olduğu onaylanan iğneli epilasyon en güvenilir epilasyon yöntemleri arasında yer alır. Başarılı ve kalıcı sonuçlar sunması nedeniyle oldukça sık bir şekilde uygulanır. İğneli epilasyon aynı zamanda lazer epilasyon uygulaması ile efektif sonuçlar alınması mümkün olmayan kıl köklerinde de yüksek başarı elde edilmesini sağlar. Bu nedenle hem yüz hem vücut bölgesinde kıllanma sorunu olan kişilerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem olma özelliği taşır.

 

İğneli Epilasyon Nedir?

 

İğneli epilasyon uygulamasında kıl köklerine ince ve steril iğneler kullanılarak elektrik akımı gönderilir ve yakma yöntemiyle istenmeyen kıllar yok edilir. Kıl köklerine verilen elektrik enerjisi çok zayıf bir elektrik akımına sahip olduğundan yöntemin herhangi bir zararı yoktur. Uygulama uzmanlar tarafından ve doğru şekilde uygulandığından son derece sağlıklı ve güvenli sonuçlar alınması mümkündür.

 

İğneli Epilasyon Nasıl Uygulanır?

 

Uygulamadan önce uygulama bölgesindeki kıl ve tüy yoğunluğu belirlenir. Uygulama bölgesine lokal anestezi yapıldıktan sonra ince ve yumuşak uçlu steril iğnelerle kıl köklerine girilir ve kıl foliküllerine zayıf bir elektrik akımı gönderilir. Verilen akım düşük olmakla birlikte kıl köklerinin beslenmesini sağlayan yağların tamamen yakılmasını sağladığından oldukça etkilidir. Kıl kökü elektrik verilince deriyi bırakır ve kullanılan epilasyon cımbızı kılları kolayca ciltten çeker. Her kıl kökü tek tek yakıldığından dolayı iğneli epilasyon oldukça etkili bir yöntemdir.

 

İğneli Epilasyon Hangi Vücut Bölgelerine Uygulanabilir?

 

İğneli epilasyon bacaklarda, karın bölgesinde, bikini bölgesinde, göğüs bölgesinde, koltuk altı bölgesinde ve yüzdeki hassas bölgelerde güvenle uygulanabilecek bir yöntemdir. Bununla birlikte işlemin uzmanlar tarafından, steril ortamlarda ve doğru şekilde uygulanması uygulamanın başarısı üzerinde doğrudan etkilidir.

 

Kimler İğneli Epilasyon Yaptıramaz?

 

İğneli epilasyon uygulaması yapılıp yapılamayacağına kişi özelinde yapılan değerlendirmelerden sonra karar verilir. Uygulama yapılacak bölgede aktif enfeksiyonu olan, son 6 aylık süre içerisinde dermabrazyon gibi tedaviler yaptıran ve antikoagülan ilaç kullanan kişilere iğneli epilasyon yapılmaz.

 

İğneli Epilasyon Kaç Seans Sürer?

 

İğneli epilasyonun kaç seans uygulanacağı uygulama yapılacak olan bölgenin genişliği, bölgedeki kıl ya da tüy yoğunluğu ve kıl-tüy yapısı gibi etkenlere göre kişi özelinde belirlenir.

 

İğneli Epilasyon Ağrılı Bir İşlem midir?

 

İğneli epilasyon sırasında kıl köklerinin elektrik akımıyla yakılıyor ve tahrip edilen kıl köklerinin epilasyon cımbızıyla çekiliyor olması nedeniyle bir miktar sızlama hissedilmesi olağandır. Kişinin kıl yapısı da hissedilen acı miktarı üzerinde etkilidir. İnce yapıdaki kıl köklerinin yakılması sırasında kalın kıl köklerine göre daha az acı hissedilse de acı ve ağrı eşiğinin kişiden kişiye değişebileceği göz ardı edilmemelidir.

 

İğneli Epilasyon Güvenli midir?

 

İğneli epilasyon hem etkili hem güvenli bir epilasyon yöntemidir. Uygulamanın güvenliği konusunda işlemi gerçekleştiren kişinin uzmanlığının, söz konusu alanda yeterli eğitime ve deneyime sahip olmasının, işlemin hijyen standartlarına uygun bir merkezde gerçekleştirilmesinin etkili olduğu göz ardı edilmemelidir.

 

İğneli Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

İğneli epilasyon uygulanan bölgenin hassasiyeti uygulama sonrası erken dönemde artar. Bu nedenle ilk 24 saat bölgeye su temas ettirilmemeli, güneş ışınlarından uzak durulmalıdır. Güneşe çıkılacaksa mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Tam iyileşmenin gerçekleşmesi öngörülen 1 haftalık süreçte enfeksiyona neden olabilecek riskler minimize edilmelidir.

İğneli Epilasyon guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021