İpek Kirpik cilt bakimi safa estetik

İpek Kirpik

Yazı Başlıkları

İpek Kirpik

 

Kirpiklerin daha uzun ve gür görünmesini sağlayan; bu şekilde rimel kullanılması ihtiyacını ortadan kaldıran ipek kirpik giderek artan popülaritesi ile dikkat çeken bir yöntemdir. Azalan kirpiklerin dolgunlaşmasını ve uzun görünümlü kirpiklere kavuşulmasını sağlayan bu yöntemin daha sık uygulanması kadınlar arasında; “İpek kirpik nedir?”, “İpek kirpik zararlı mıdır?”, “İpek kirpik nasıl takılır?” ve “İpek kirpik takıldıktan sonra göz makyajı yapılır mı?” gibi birçok soruya neden olmaktadır.

 

İpek Kirpik Nedir?

 

Güzel ve etkileyici bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların en sık karşılaştığı sorunların başında seyrek ya da zamanla seyrelmiş olan, kısa ve bakışlarının derinliğini yansıtamayan kirpiklere sahip olmak gelir. İpek kirpik uygulaması kişinin doğal görünümlü, gür, kıvrık ve uzun  kirpiklere sahip olmasını sağlar. Saf ipekten üretilen yapay kirpikler ipek kirpik uygulamasında kişinin kendi kirpikleri arasında özel yapıştırıcılar kullanılarak yapıştırılır. Kalıcı makyaj uygulamalarına başvuran kişilerin çoğu daha efektif ve göz alıcı sonuçlar elde etmek için ipek kirpik uygulamasını da tercih etmektedir. Gerçek kirpiklerin yapısına uyum sağlayacak bir formda üretilmeleri nedeniyle ipek kirpikler oldukça doğal bir görünüm elde etme imkanını verir.

 

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

Vücudun en hassas bölgelerinden biri olan göz kapaklarına yönelik bir uygulama olduğundan ipek kirpik uygulaması mutlaka alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Uygulama sırasında kullanılacak olan malzemelerin doğal ve kaliteli olması da çok önemlidir.

 

İpek kirpik diğer tüm kalıcı makyaj uygulamaları gibi kişi özelinde farklılaşabilir. Bu nedenle uygulamaya başlanmadan önce kişinin ihtiyaçları ve beklentileri titizlikle değerlendirilerek kullanılacak olan ipek kirpiklerin şekli ve boyutu belirlenmelidir. Değerlendirme sırasında kişinin doğal kirpiklerinin uzunluğu, yoğunluğu, kıvrımı, göz şekli ve göz yapısı gibi etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

 

İpek kirpikler üst göz kapağına takılmadan önce doğal kirpikler temizlenip yağdan arındırılır ve taranır. Daha sonra özel medikal yapıştırıcı kullanılarak ipek kirpikler tek tek doğal kirpiklerin arasına yapıştırılır.

 

İpek kirpikler, doğal kirpiğin ucuna ekildiğinden kirpik diplerinin hava almasını engellemez. Hafif ve yumuşak bir yapıda olduğundan uygulamadan sonra kişide fazlalık ya da rahatsızlık hissi oluşturmaz. Banyo yapılması ya da makyaj temizlenmesi sırasında zarar görmeleri ve dökülmeleri söz konusu değildir. Uygulamanın doğru ve uygulama sonrası bakımın düzenli yapılması durumunda ortalama 90 gün kullanılabilirler.

 

Kimler İpek Kirpik Taktırabilir?

 

İpek kirpik uygulaması genellikle kirpik yoğunluğu az olan, daha kıvrımlı kirpiklere sahip olmak isteyen, kirpikleri kısa olan, kirpikleri aşağı yöne bakan, günlük makyaj rutini içerisinde kirpiklerinin istenilen görünümü alması için özel bir malzeme kullanmak istemeyen ya da bu tür malzemelere karşı alerjisi olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

 

İpek kirpik uygulaması tek tek yerleştirme yöntemiyle yapıldığından 1.5-2 saat kadar sürebilen bir işlemdir. İşlem sırasında kişinin hassasiyetine bağlı olarak hafif bir yanma hissedilmesi söz konusu olabilir.

 

İpek Kirpik Ne Kadar Süre Kalır?

 

İpek kirpik uygulaması kişiye özel planlanır ve uygulanır. Yaklaşık 3 ay kalıcılığı vardır. Bunun için ipek kirpiklerin bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Bu süre dolduğunda hala dökülmeyen ipek kirpik varsa kesinlikle zorlanarak çıkarılmaya çalışılmamalıdır.

 

İpek Kirpik Taktırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Uygulamayı izleyen erken dönemde kişi kirpiklerini ve gözlerini ovuşturmaktan kaçınmalıdır. İlk 48 saat içinde hamam ve sauna gibi aşırı nemli ortamlarda bulunulmamalıdır. Yine bu süre içerisinde işlem sırasında kullanılan özel yapıştırıcının etkisini azaltacak makyaj malzemeleri kullanılmamalıdır. Ayrıca ipek kirpiklerin yerlerinden kaymaması için yüz üstü uyumamaya özen gösterilmelidir.

İpek Kirpik guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021