Kalıcı Dipliner cilt bakimi safa estetik

Kalıcı Dipliner

Yazı Başlıkları

Kalıcı Dipliner

 

Buğulu ve çekici bakışlara sahip olmak isteyen kadınlar için göz makyajının vazgeçilmezi dipliner’dır. Ancak pek çok kadın için dipliner çekmek çok da kolay değildir. Kalıcı makyaj tekniklerinden biri olan kalıcı dipliner uygulaması sayesinde günlük makyaj rutininde dipliner çekilmesi zorunluluğu ortadan kalkar. Kalıcı dipliner uygulaması kirpik hattına alanında deneyimli ve eğitimli uzmanlarca yapılmalıdır. Kişiye özel planlanan bu uygulama sayesinde kadınların daha derin bakışlara sahip olması ve her an bakımlı görünmesi mümkündür. Kişinin ihtiyaçları ve tarzı doğrultusunda planlanan kalıcı dipliner uygulaması microblading ve dudak renklendirme gibi uygulamalarla kombine edilerek daha etkili sonuçlar alınması mümkündür.

 

Kalıcı Dipliner Nedir?

 

Kalıcı dipliner göz kapağının bittiği ve kirpik hattının başladığı bölgeye, göz kapağı bölgesinin hassasiyeti ile uyumlu olan özel dipliner boya pigmentlerinin özel bir kalem kullanılarak yerleştirilmesi prensibine dayanan bir yöntemdir. Kirpiklerin daha belirgin bir hal almasını sağlayan kalıcı dipliner uygulaması ile daha çekici ve buğulu bakışlar elde edilebilir. Boya pigmentleri seçilirken kişinin ten rengine ve beklentilerine uygun olmasına özen gösterilir. Boya pigmentleri özel tek kullanımlı mikro iğneler bulunan kalemle cildin üst katmanına enjekte edilir. Böylece hijyen standartları karşılanabilir ve olası komplikasyon riskleri minimize edilebilir.

 

Kalıcı Dipliner Nasıl Yapılır?

 

Uygulamanın ilk adımı kişinin taleplerine ve ten rengine uygun olacak doğallıkta boya pigmentinin seçilmesidir.  Boya pigmentleri hazırlanırken kişinin kirpik hattına istenilen uzunlukta ve şekilde dipliner çizgisi çekilerek kişiden bir ön onay alınır. Kişi onayladığı takdirde uygulama bölgesine anestezi kremi sürülür. Kremin etki etmesi ile birlikte seçilen boya pigmentleri özel dipliner kalemi kullanılarak kirpik hattına yerleştirilir. Kişi uygulama esnasında hafif bir batma hissedebilir, yine de kalıcı dipliner yaklaşık 30-60 dakika arasında tamamlanan konforlu bir kalıcı makyaj uygulaması olarak tanımlanabilir.

 

Kalıcı Dipliner Kimlere Yapılabilir?

 

Doğal ve derin bakışlara sahip olmak isteyen ve günlük makyaj rutini sırasında dipliner çekmek için zaman harcamak istemeyen kadınlara, genel sağlık durumlarında uygulamaya aykırı bir durum olmadığı takdirde kalıcı dipliner yapılabilir. Kalıcı dipliner uygulaması ile kirpikler daha yoğun bir görünüme kavuşur.

 

Kalıcı Dipliner Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

 

En sık tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından biri olan kalıcı dipliner işleminin kalıcılık süresi 1,5-3 yıl arasında olmakla birlikte kişinin cilt yapısı, cildin yenilenme hızı ve uygulama sonrası bakım sürecinin eksiksiz uygulanıp uygulanmadığı gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilir. Bakım sürecinin eksiksiz uygulanması hem yara iyileşme sürecinin hızlanmasını hem de uygulamanın kalıcılığının artırılmasını sağlar.

 

Kalıcı Dipliner Zararlı mıdır?

 

Kalıcı dipliner eğitimli ve deneyimli uzmanlar tarafından, steril ortamlarda ve doğal boya pigmentleri kullanılarak yapıldığı sürece zararlı bir işlem değildir.

 

Kalıcı Dipliner Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Kalıcı dipliner uygulaması vücudun en hassas bölgelerinden biri olan kirpik hattına uygulandığından uygulama sonrası belirli konulara özen gösterilmelidir. Uygulamadan sonraki ilk 24 saat bölge suyla temas ettirilmemelidir. 1 hafta süreyle güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaktan kaçınılmalı eğer güneşe çıkılması zorunluysa yüksek koruma faktörlü güneş kremleri ve güneş gözlüğü kullanılmalıdır. 10 gün boyunca aşırı ısıya maruz kalma riskinden dolayı saunadan ve hamamdan uzak durulmalıdır. Uzmanların tavsiye ettiği merhemler düzenli olarak kullanılmalıdır. Böylece iyileşme sürecinin hızlandırılması ve uygulama bölgesinde enfeksiyon gelişmesi riskinin ortadan kaldırılması mümkün olur. Uygulamadan sonra bölgede kabuklanma oluşabilir. Bu durumda kabuklar zorla koparılmamalıdır. Eğer kabukların doğal bir şekilde dökülmesi beklenmezse dipliner çizgisinde soluklaşma ya da boşluklu bir görünüm oluşabilmektedir.

Kalıcı Dipliner guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021