Kalıcı Makyaj cilt bakimi safa estetik

Kalıcı Makyaj

Yazı Başlıkları

Hayatlarının her anında güzel ve bakımlı görünmek isteyen kadınlar için makyaj vazgeçilmezdir. Kalıcı makyaj uygulamaları hem günlük hayatında hem iş hayatında bakımlı görünmek isteyen ancak makyaj yapmak için yeterli zamanı olmayan ya da bu konuda kendini profesyonel ellere bırakmak isteyen kadınlar için adeta bir kurtarıcıdır. Üstelik düzenli olarak temizlenmesine gerek olmaması da kadınların hayatında konfor artırıcı önemli bir unsur olarak yorumlanmaktadır.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj uygulamaları %100 organik içerikli boyalar kullanılan ve işlem yapılacak bölgelere doğal içerikli boyaların mikro iğnelerle kalıcı olarak yerleştirildiği prosedürlerin toplandığı bir çatı olarak düşünülebilir. Her ne kadar kalıcı makyaj uygulamaları dövme ile karıştırılsa da ikisi farklı uygulamalardır. Dövmede boyalar cildin derin katmanlarına kalıcı olarak yerleştirilirken kalıcı makyaj uygulamalarında boyalar derinin en üst tabakasına yerleştirilir. İşlemin yapıldığı steril mikro iğneler tek kullanımlıktır. Kullanılan boyalar zaman içerisinde deriden atılmakta olup kalıcılık süresi kişiden kişiye değişir. Bu konudaki temel belirleyici etken kişinin cilt tipinin özellikleridir.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı makyaj dudak, kaş ya da göz çevresine tek tek ya da eş zamanlı olarak uygulanabilir. Bu kapsamda başvurulabilecek uygulamalar arasında dudak renklendirme, eyeliner kontur, kalıcı dipliner ve microblading sayılabilir. Hangi uygulamaların tercih edileceği kişi özelinde ihtiyaçlara ve beklentilere göre belirlenir.

Kalıcı Dipliner: Kalıcı dipliner en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından biri olarak kirpik hattına ve göz kapağının hemen altına yapılır. Kişinin yüz hatları, göz yapısı ve istediği makyaj tarzı dikkate alınarak kişi özelinde planlanır ve uygulanır. Doğal ancak etkili bir görünüm ve derin bakışlar elde edilmesinde çözüm sunan bir yöntemdir. Mutlaka uzmanlar tarafından ve kaliteli pigmentler kullanılarak gerçekleştirilmelidir.

Dudak Renklendirme: Yaş almaya bağlı olarak dudaklarda solmalar meydana geldiği gibi genetik ve çevresel faktörler de zaman için dudakların incelmesine ve dudak konturlarının belirginliğini kaybetmesine neden olabilir. Dudakların şeklen ve renk bazlı olarak iyileştirmesi amacıyla uygulanan kalıcı makyaj uygulaması dudak renklendirmedir. Dudak renklendirme; dudak konturu, dudak içi ve dudağın tamamı olmak üzere 3 farklı yöntemle uygulanabilen bir prosedürdür. Kişinin ten rengine uygun pigmentler seçilmesi uygulamanın doğallığı açısından çok önemlidir.

Microblading: Zaman içerisinde seyrekleşip formunu kaybeden kaşların yeniden şekillendirilmesi için uygulanan microblading kaliteli malzemeler kullanılarak steril ortamlarda ve mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Kişinin yüzüne en uygun kaş görünümüne sahip olması hedeflenir. Tek kullanımlık steril mikro iğneler kullanılarak boyalar cilt altına yerleştirilir. Doğal bir görünüm elde edilmesi için kıl tekniği denilen ve tek tek kaş kılına benzeyen çizikler şeklinde uygulanır.

Kalıcı Eyeliner: Göz kapağının üst kısmına yapılan kalıcı eyeliner kişiyi her gün eyeliner çekme zahmetinden kurtarır. Kişinin tercihine göre ince, kalın, uzun, kısa kuyruklu ya da kuyruklu olarak uygulanabilir. Bu yöntem sayesinde kadınlar makyajın en önemli unsurlarından biri olan eyeliner çekmek için zaman harcamadan daha etkili ve derin bakışlara sahip olabilirler.

Kimler Kalıcı Makyaj Yaptırabilir?

Kalıcı makyaj kadınlar açısından hayatı kolaylaştıran, son derece konforlu uygulamaları kapsar. Genel sağlık durumu herhangi bir engel teşkil etmeyen kişilere yapılabilir. Bununla birlikte kalıcı makyaj uygulamalarının mutlaka uzmanlar tarafından, steril ortamlarda ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmasına özen gösterilmelidir.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır?

Kalıcı makyaj uygulamalarında yüz bölgesine verilen boyalar 2-5 yıl arası kalıcılığa sahiptir. “Kalıcı makyaj vücutta ne kadar kalır?” sorusuna verilecek yanıt kişinin yaşı, cilt yapısı, güneş ışığı gibi çevresel faktörlere ne kadar maruz kaldığı gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilir.

Kalıcı Makyaj guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021