Kaş Vitamini cilt bakimi safa estetik

Kaş Vitamini

Yazı Başlıkları

Kaş Vitamini

 

Kaşlar yüz ifadesini etkileyen en önemli unsurlar olup muntazam şekle ve ideal yoğunluğa sahip olmaları beklenir. Ancak zaman içerisinde çevresel faktörler başta olmak üzere yaş alma, stres, genetik faktörler ve kaş alma sürecinin hatalı gerçekleştirilmesi gibi etkenler kaşların seyrekleşmesine ve formunu kaybetmesine neden olabilir. Bunun sonucunda kaşlarda oluşan  boşluklu yapı estetik kaygıya yol açabilir. Bu tür durumlarda uygulanabilecek etkili yöntemlerden biri kaş vitamini uygulamasıdır.

 

Kaş vitamini uygulamasında yıpranan, yavaş uzayan, yeniden çıkmayan ve kaş şeklinde bozulmalara neden olan kaşların diplerine vitamin kokteylleri uygulanır. Böylece kaş köklerinin güçlendirilmesi ve kaşların sağlıklı bir şekilde uzaması sağlanmaya çalışılır. Kaş vitamini uygulaması tek kullanımlık steril iğnelerle gerçekleştirilir. Kişi özelinde planlanan bu uygulamada kullanılacak olan vitaminler ve vitaminlerin enjekte edileceği bölgeler tespit edilen ihtiyaca göre değişiklik gösterebilir.

 

Kaş Vitamini Nedir?

 

Kaşlar zaman içerisinde birçok farklı etkene bağlı olarak dökülebilir ya da zayıflayabilir. Fiziksel ya da psikolojik strese maruz kalmak, kaşlar şekillendirilirken kıl köklerinin zedelenmesi, yanlış beslenme, kullanılan ilaçların yan etkileri, bağışıklık sisteminin zayıflaması ya da hormonal etkenler kaş dökülmesinin temel nedenleri arasında sayılabilir. Kaşlardaki dökülme kaşların şekillendirilmesini zorlaştırmasının yanı sıra kişinin yüz ifadesini de olumsuz yönde etkileyebilir. Kaş vitamini uygulaması genetik olarak seyrek olan ya da çeşitli nedenlere bağlı olarak seyrekleşen kaşların canlandırılması, çıkmayan kaşların yeniden belirmesinin sağlanması ve kaşların daha çekici bir görünüm kazanması amacıyla kaş diplerine çeşitli vitaminlerden oluşan vitamin kokteylinin enjekte edildiği bir yöntemdir. Bu uygulama sayesinde mevcut kaş kökleri güçlendiği gibi dökülen kısımlarda yeniden kaş çıkması da söz konusu olabilir.

 

Kaş Vitamini Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

Kaş vitamini uygulamasının ilk adımı kişinin kaş yapısının ve kaş yapısındaki boşlukların analiz edilmesidir. Daha sonra kaşların yeniden çıkması ve canlandırılması için ihtiyaç duyulan vitaminler ve içerikler belirlenir. Kişi özelinde belirlenen içeriklerden oluşan serumlar hazırlanır. Tek kullanımlık başlıklar aracılığıyla kaşlarda seyrelme olan bölgelere enjeksiyon yapılır. Cilt altına enjekte edilen vitaminler ve mineraller kaşların yeniden çıkmasını, güçlenmesini ve kişinin doğal bir görünüme kavuşmasını sağlar.

 

Kaş Vitamini Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

 

Kaşların yapısı, şekli ve ideal bir sıklığa sahip olması kişinin yüz ifadesinde belirgin farklılıklara neden olabilir. Kadın güzelliğindeki en etkili unsurlardan biri hiç şüphesiz kişinin yüz hatları ve göz şekli ile uyumlu kaşlara sahip olmasıdır. Kaşlarına doğal bir hacim kazandırmak isteyen herkes kaş vitamini uygulamasına başvurabilir. Kaşları seyrek olan, kaş şeklinden memnun olmayan, kaşları küstüğünden dolayı artık çıkmayan, farklı nedenlerle kaşları dökülen, doğal görünümlü gür kaşları olsun isteyen ve günlük makyaj rutini esnasında kaşları için zaman harcamak istemeyen kişilere kaş vitamini uygulaması yapılabilir.

 

Kaş Vitamini İşlemi Acılı mıdır? Ağrıya Neden Olur mu?

 

Kaş vitamini son derece konforlu bir işlem olup kişilerin uygulama sırasında acı ya da ağrı hissetmesi söz konusu değildir.

 

Kaş Vitamini İşlemi Ne Kadar Sürer?

 

Kaş vitamini işlemi her biri yaklaşık 30 dakika süren seanslar halinde uygulanır. Uygulanması gereken seans sayısı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Seans sayısı belirlenirken kişinin kaş yoğunluğu ve sahip olmak istedikleri kaş şekli gibi değişkenler dikkate alınır.

 

Kaş Vitamini Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Kaş vitamini uygulamasından sonra bölge 24 saat süreyle suyla temas ettirilmemelidir. Uygulamadan sonra hassasiyet ve kızarıklık gibi yan etkilerle karşılaşılması mümkün olup bunlar geçicidir. İşlemden sonra erken dönemde güneş ışığına maruz kalmaktan, hamam ve sauna gibi ortamlardan uzak durulması önemlidir.

Kaş Vitamini guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021