Kirpik Lifting cilt bakimi safa estetik

Kirpik Lifting

Yazı Başlıkları

Kirpik lifting son zamanlarda kadınların büyük ilgi gösterdiği kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Kirpiklere herhangi bir zarar vermemesi, kolay uygulanabilmesi ve uzun süreli kullanılabilmesi nedeniyle oldukça konforludur. Kirpikler göz makyajının daha etkili görünmesinde olduğu kadar bakışların anlam kazanmasında ve feminen bir hava elde edilmesinde önemli bir role sahiptir. Bu nedenle kirpikler göz makyajının odak noktası olarak kabul edilir.

Kirpiklerin ideal bir görünüme sahip olması için kullanılan kozmetik ürünlerin ve günlük rutin işlemlerin zaman içerisinde kirpiklere zarar vermesi olasıdır. Kirpik lifting uygulaması ise kirpiklere zarar vermeden daha uzun ve daha hacimli kirpiklere sahip olma imkanı verir. Kirpik lifting temel olarak doğal kirpiklerin köklerine keratin bakımı uygulanmasıdır. Cansız ve hacimsiz görünen kirpikleri nedeniyle estetik kaygı yaşayan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting işleminin amacı daha hacimli ve daha kıvrık görünen kirpiklere sahip olmaktır. Güvenli ve etkili olan bu uygulamada doğal kirpiklerin köklerine çeşitli vitaminler ve minerallerle bakım uygulanır. Kirpikler bunun sonucunda doğal ve kıvrımlı bir görünümün yanı sıra dolgunluk ve hacim kazanır.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting işleminin ilk adımı kirpiklerin tamamen temizlenmesi yani makyaj artıklarından ve yağdan arındırılmasıdır. Kirpiklerin arasında silikon pedler yerleştirilir. Kirpikler silikon pede yapışacak şekilde yukarı doğru taranır. Önemli olan tarama sırasında kirpiklerden her birinin silikon pede yapışmasıdır. Bu işlem tamamlandıktan sonra vitamin ve keratin içeren özel solüsyonların eşit miktarda uygulanmasıyla kirpiklerin beslenmesi, kıvrık ve hacimli bir görünüme sahip olması sağlanır. Eğer istenirse kirpiklerinin rengi açık olan kişilerde kirpik boyama işlemi de yapılabilir. Kirpiklere sürülmüş olan solüsyon düzenlendikten sonra tekrar bir bakım uygulanarak kirpik lifting işlemi tamamlanır.

Kimler Kirpik Lifting Yaptırabilir?

Kirpik lifting işlemi kirpikleri zayıf, cansız ve hacimsiz bir yapıda olan kişilere uygulanabilir. Bunun yanı sıra doğal görünümden uzaklaşmak ve kirpiklerine yapay ekler taktırmak istemeyen ancak kirpiklerinde dolgun, kıvrık ve dikkat çekici bir görünüme kavuşmak isteyen kişiler için de önerilen bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Bununla birlikte gebeliğin erken döneminde ya da regl döneminde bulunan ve gözlerinde aşırı hassasiyet sorunu yaşayan kişilere kirpik lifting yapılmaz.

Kirpik Lifting Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Kirpiklerinin daha iyi bir görünüme sahip olmasını isteyen ya da kirpiklerine bakım yaptırmak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu kirpik lifting doğal kirpiklerin çok daha dolgun, kıvrık ve hacimli görünmesini sağlar. Kozmetik ürünlerin kirpiklere verebileceği zarar bu şekilde önlendiği gibi bakışlara bir derinlik katılması da mümkün olur. Kirpik lifting uygulamasının kalıcı olduğu süre boyunca kadınlar bakımlı bir görünüme zahmetsizce kavuşurlar. Kirpik lifting sırasında kirpiklerin beslenmesi de sağlandığı için kirpik dökülme sorunu yaşayan kişiler için de oldukça faydalı bir uygulama olarak kabul edilir. Kirpik lifting işleminin kalıcılığı kişi özelinde değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 6-8 hafta civarıdır. Kalıcılık süresi boyunca kişi büyük bir konforla buluşabilmektedir.

Kirpik Lifting Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting işleminin kalıcılığı kirpiklerin yapısına ve bakım süreçlerinin titizlikle yerine getirilmesine bağlıdır. Kirpik lifting işleminden sonraki ilk 24 saat kirpiklerin su ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. Aynı süre boyunca göz ovuşturulmamalı, göz makyajı yapılmamalı ve kesinlikle rimel sürülmemelidir. Yüzün geneline yönelik bakım uygulamalarının yapılması da ilk 24 saat içerisinde önerilmemektedir. Kirpik lifting uygulamasından sonra yapılan göz makyajlarında kalıcı rimel kullanılmamalı, su bazlı makyaj çıkarıcı ürünler kullanılmalıdır.

Kirpik Lifting guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021