Medikal Cilt Bakımı cilt bakimi safa estetik

Cilt Bakımı

Yazı Başlıkları

Cilt Bakımı

Soğuk, rüzgar, güneş ışınlarının ve hava kirliliğinin olumsuz etkileri cilt sağlığını tehlikeye atan faktörler arasında yer alırlar. Bunların yanı sıra kullanılan ilaçlar, bazı kremler, çeşitli hastalıklar ve yaş almaya bağlı olarak da cildin olumsuz etkilerle karşı karşıya kalması söz konusu olabiliyor. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda diğer organlar gibi derinin de özel bir korumaya ve bakıma ihtiyacı olduğu açıkça fark ediliyor. Standart kozmetik ürünlerden elde edilebilecek fayda sınırlı olduğundan günlük cilt bakım rutinlerinin uygulanması çoğu zaman yeterli gelmiyor. Medikal cilt bakımı uygulamalarının tercih edilmesiyle ciltte çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan lekeler, kırışıklıklar, cildin canlılığının kaybolması ve yüzde yorgun, yaşlı bir görünüme neden olan cilt sorunlarının azaltılması konusunda çok daha iyi sonuçlar almak mümkündür.

Düzenli olarak medikal cilt bakımı uygulandığında yalnızca cildin görünümü iyileştirilmiş olmuyor aynı zamanda cilt sağlığına da katkı sağlanıyor. Cilt tipine, cilt sorunlarına diğer bir deyişle cildin ihtiyaçlarına göre uygulanan medikal cilt bakımı cildin sıkılaşmasına ve çevresel faktörlere karşı daha güçlü bir hale gelmesinde önemli bir rol oynuyor.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı cildin bakımlı, temiz ve sağlıklı görünmesi için dermokozmetik ürünlerin kullanılmasıyla uzmanlar tarafından yapılır. Bu kapsamda yapılan uygulamalarla cilde oksijen sağlanır, cilt gözenekleri temizlenir; cilde daha canlı, taze ve parlak bir görünüm kazandırılır. Aynı zamanda lenf drenajı uygulaması ile ciltte biriken toksinler ciltten uzaklaştırılır.

Cildin üst yüzeyinin derinlemesine temizlendiği medikal cilt bakımı uygulamalarında çeşitli ürünler ve teknolojiler bir arada kullanılır. Böylece cildin parlaklığını yitirmesinde, gözeneklerinin tıkanmasında ve cansız bir görünüme kavuşmasında rol oynayan toz, duman ve makyaj kalıntılarının etkileri yok edilebilir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı kapsamında yapılacak işlemleri kişinin cilt tipi doğrultusunda belirlenir. Kişinin cilt yapısı ve mevcut cilt sorunları doğrultusunda farklı işlemler yapılabildiğinden en iyi fayda sağlanabilir.

Medikal cilt bakımının ilk ve en önemli adımı kişinin cilt tipinin analiz edilmesi, cildin ihtiyaçlarının ve kullanılması gereken ürünlerin belirlenmesidir. Bundan sonra uygulanacak olan adımlar kişi özelinde belirlenir.

Medikal cilt bakım aşamalarından biri olan cildin derinlemesine temizlenmesi sürecinde ciltte biriken kirler, yağlar ve makyaj kalıntıları arıtılır.

Peeling uygulaması medikal cilt bakımı uygulamalarının etkisini artırır. Cildin ölü hücrelerden arındırıldığı peeling uygulamasında cilt hafifçe soyularak daha canlı bir cildin ortaya çıkması sağlanır. Aynı zamanda cildin kendini yenileme süreci teşvik edilmiş olur.

Peeling uygulamasından sonra ölü hücrelerden arınmış cildin yumuşaması ve daha rahat bir şekilde temizlenmesi için buhar uygulaması yapılabilir. Böylece gözeneklerin açılması sağlanır, ciltteki siyah noktalar kolayca çıkarılır.

Daha sonra temizlenen cildin ihtiyaçlarına göre cilde kokteyl ilaçlar ve serumlar uygulanabilir. Hem kan dolaşımının hızlanması hem de uygulanan ürünlerin cildin alt tabakalarına nüfuz edebilmesi için nemlendirici kremle masaj uygulanır.

Medikal Cilt Bakımı Kimlere Uygulanabilir?

Medikal cilt bakımı kimyasal uygulamalardan oluşmadığı için hemen herkese kolayca uygulanabilir. Bu nedenle uzmanlar cildinde herhangi bir sorun olmasa dahi 20 yaşın üzerindeki kişilerin ayda bir kez medikal cilt bakımı yaptırmasını önerir.

Medikal cilt bakımı; sivilcelerin ve aknelerin tedavisinde, ciltteki ince çizgilerin azaltılmasında, hücre onarımının sağlanmasında, cildin nem oranının iyileştirilmesinde, cildin temizlenmesinde ve gözeneklerin açılmasında yüksek etki gösterir.

Medikal Cilt Bakımından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Medikal cilt bakımı sonrası kişi belirli noktalara dikkat ederek uygulamanın etkisini artırabilir. Uygulamadan sonra cilt daha taze, korunmasız ve dış etkilere açık olduğundan güneşin zararlı etkilerinden korunmak önemlidir. Mümkün olduğunda güneşe çıkılmamalı ya da yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Cilt kimyasal ürünlerle temas ettirilmemelidir. Belirtilen süre boyunca kapatıcı makyaj ürünleri kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Medikal Cilt Bakımı guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021