Mezoterapi cilt bakimi safa estetik

Mezoterapi

Yazı Başlıkları

Son yıllarda en sık tercih edilen medikal estetik prosedürlerin başında mezoterapi gelir. Oldukça etkili bir anti-aging uygulaması olan mezoterapi belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda kişi özelinde planlanır. Mezoterapi uygulamasında kullanılacak olan karışımın içeriği kişinin yaşı, cilt kusurları, cilt yapısı ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenir. Mezoterapinin kaç seans şeklinde uygulanacağı da bu etkenlere bağlıdır.

Mezoterapi prosedüründe kişinin cilt sorunu ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen farklı vitaminler, mineraller, enzimler ve amino asitler bir karışım haline getirilir. Bu karışım daha sonra mikro enjektörler aracılığıyla uygulama bölgesine verilir. Mezoterapi zamanın cilt üzerinde yarattığı olumsuz etkilerin azaltılmasında, ciltte yaş almaya bağlı olarak azalan kolajen üretiminin tetiklenmesinde ve cildin kendini yenilemesinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Mezoterapinin diğer bir özelliği vücut geneline, yüz bölgesine ve saçlı deriye uygulanabiliyor olmasıdır.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi cilt sağlığı açısından yararlı mineral, vitamin, enzim ve amino asitlerin ihtiyaç doğrultusunda tek tek ya da karışım şeklinde dermise mikroenjeksiyon ile uygulandığı bir medikal estetik prosedürüdür. Cildi yenilemesi, sıkılaştırması ve uygulama bölgesindeki fazla yağın azaltılması gibi faydaları sayesinde en sık tercih edilen ameliyatsız estetik yöntemlerinden biridir. Mezoterapi yalnızca yüz bölgesine değil vücudun farklı bölgelerine ve saçlı deriye de uygulanabilmektedir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi uygulamasında uygulama bölgesine enjekte edilecek olan karışım kişinin yaşı, sağlık durumu, cilt yapısı ve ihtiyaçları değerlendirilerek belirlenir. Karışım içerisinde amino asitler, vitaminler, mineraller, antioksidanlar, enzimler, hormonlar ve hyaluronik asit bulunabilir.

Uygulama öncesinde bölgeye anestezik krem sürülür ve etki etmesi beklenir. Kişi özelinde hazırlanan karışım tek kullanımlık iğnelerle enjekte edilebileceği gibi sık uygulama yapılması gerektiği durumlarda mekanik tabanca kullanılarak daha rahat enjeksiyon yapılabilir. Enjeksiyon derinin orta katmanına açılı bir şekilde ve çok küçük miktarlarda yapılmalıdır. Kişinin ihtiyaçlarına göre birden fazla mezoterapi seansı uygulanması söz konusu olabilir.

Mezoterapi Hangi Vücut Bölgelerine Uygulanır?

Mezoterapi vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen bir prosedürdür. Yüz mezoterapisi, vücut mezoterapisi ve saç mezoterapisinde kullanılan kokteyller uygulama bölgesindeki ihtiyaçlara göre hazırlanır.

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yaş alma, stres, yaşam tarzı, yanlış beslenme alışkanlıkları, genetik yatkınlık ve hava kirliliği gibi etkenlere bağlı olarak yüzde kırışıklıklar oluşması ve kolajen üretiminin azalması sonucunda cilt cansız ve sağlıksız bir görünüme kavuşur. Cildin sıkılaştırılması, ince kırışıklıkların giderilmesi ve cildin nemlendirilmesi için genellikle 3-4 seans yüz mezoterapisi uygulanabilir.

Vücut Mezoterapisi Nedir?

Vücuttaki selülitlerin giderilmesi, cildin sıkılaştırılması, bölgesel yağlanmanın ve vücuttaki çatlakların belirginliğinin azaltılması için vücut mezoterapisinden yararlanılabilir. Vücut mezoterapisi sırasında cilt altına enjekte edilecek serum da kişi özelinde hazırlanır.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç köklerinin beslenmesi ve saç dökülmesinin önlenmesi için saç mezoterapisi uygulamasına başvurulabilir. Saç mezoterapisi doğal bitki özleri, vitaminler ve saç dökülmesini önleyici etkiye sahip ilaçlardan oluşan kokteylin saç derisine enjeksiyonu ile gerçekleştirilir. Bu sayede saç derisindeki enfeksiyonlar azaltılabilir, kan dolaşımı hızlandırılabilir, saç folikülleri beslenebilir, saç köklerinin güçlenmesi ve saçların daha sağlıklı bir şekilde uzaması sağlanabilir.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

18 yaşından büyük kişilere mezoterapi uygulanabilmekle birlikte kişinin sağlık durumu ve uygulama bölgesinin özellikleri gibi bazı etkenler göz önünde bulundurulur.

Hamilelik ve emzirme döneminde olan, kanser teşhisi koyulan, kan pıhtılaşması sorunu olan, felç geçirmiş bulunan ve hazırlanan kokteyldeki bileşenlere karşı alerjik reaksiyon gösteren kişilere mezoterapi uygulanmaz.

Mezoterapi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama sonrası bölgede bazı yüzeysel şişlikler ve küçük iğne izleri görülebilir. Uygulamadan sonraki ilk 24 saat bölgeye su değdirmemeye ve makyaj yapmamaya özen gösterilmelidir. Sauna ve hamam gibi yüksek ısılı ve nemli ortamlardan kaçınılmalıdır. Sigara, kafein, alkol ve yüksek protein içeren gıdalar tüketilmemesine özen gösterilmelidir.

Mezoterapi guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021