Microblading cilt bakimi safa estetik

Microblading

Yazı Başlıkları

Microblading ideal kaş şekline kavuşmanın ve doğal bir görünüme sahip olmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Kadınların daha estetik bir görünüme kavuşmak için sıklıkla tercih ettiği uygulamalardan biri olan microblading yönteminde kaşlar şekillendirilir, kaşlardaki seyreklikler giderilir ve daha dolgun bir görünüm elde edilir. Kaşların, kişinin yüz hatlarına uygun bir şekilde dizayn edilmesi sayesinde yüz ifadesi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda microblading sayesinde zahmetli makyaj süreçlerinden kurtulup konfor sağlamak da mümkündür. Tabii ki tüm kalıcı makyaj yöntemlerinde olduğu gibi microblading uygulamasının da mutlaka alanında uzman kişiler tarafından ve hijyen standartlarına uygun ortamlarda gerçekleştirilmesi gerekir.

Microblading Nedir?

Kişiye özel tasarlanan bir kaş mimarisi olan microblading yöntemi ile kişinin yüzüne en uygun kaş şeklinin oluşturulması ve kaşların dolgun bir görünüm kazanması amaçlanır. Zamanla seyrelen, yaş almaya bağlı olarak tasarımı bozulan kaşların da gürlük, uzunluk ve kalınlık açısından istenilen görünümde olmayan kaşlarında microblading ile yeniden şekillendirilmesi mümkündür.

Microblading Kaş Konturu Nasıl Yapılır?

Microblading yönteminde öncelikle kişinin kaşları analiz edilir. Bunun nedeni herkesin yüz şekline ve kaş yapısına en uygun ve en doğal yapılandırmanın gerçekleştirilmek istenmesidir. Kişinin kaş şekli belirlendikten sonra kaş rengine uygun boya pigmentleri seçilir. Uygulama bölgesi temizlenir ve sterilize edilir. Seçilen boya pigmenti microblading kalemi kullanılarak uygulama bölgesinde cildin en üst tabakasına işlenir. Kaş kıllarının arasına ve yanına kaşların doğal yönüne uygun olacak şekilde kıllar çizilmekte olup yarı kalıcı bir işlemdir. Boya pigmentleri dövmeden farklı olarak cildin en üst tabakasına yerleştirildiğinden zaman içerisinde uygulama etkisini kaybeder.

Kimler Microblading Yaptırabilir?

Microblading; genel sağlık durumunda uygulamaya engel bir durumu olmayan, kaşları seyrek olan ya da çeşitli nedenlerle seyrekleşen, kaş şeklini beğenmeyen, her zaman doğal ve bakımlı görünmek isteyen veya kaşlarını şekillendirmek için makyaja uzun zaman harcamak istemeyen kişilere uygulanabilir.

Microblading Kalıcı mıdır?

Yarı kalıcı bir uygulama olan microblading yönteminde ucunda mikro iğnelerin olduğu özel bir kalem kullanılır. Cildin en üst tabakasına boya pigmentleriyle kıl görünümlü çizgiler çizilir ve kalıcılığı 10-12 ay arasında değişiklik gösterir. Çok gözenekli ve yağlı cilt tiplerinde boya pigmentleri daha hızlı atılabileceğinden kalıcılık süresi daha kısa olabilir.

Microblading Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Eğitimli ve alanında uzman kişilerin gerçekleştirdiği microblading yönteminde oldukça doğal ve güvenli sonuçlar alınabilir. Bu kalıcı makyaj tekniği sayesinde kişinin yüz hatları ile uyumlu, dolgun ve boşluksuz kaşlara sahip olması mümkündür. Yüz ifadesi vurgulanırken aynı zamanda daha canlı ve bakımlı bir görünüme kavuşulabilir. Günün her anı bakımlı görünmek isteyen kadınların makyaj yapma sürelerini kısaltan bir yöntemdir. Microblading yöntemi ile elde edilen sonucun daha etkili olabilmesi için eş zamanlı olarak dudak renklendirme, kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner yöntemleri de uygulanabilir.

Microblading Zararlı mıdır?

Microblading uygulamasında tek kullanımlık steril iğneler ve doğal içerikli boya pigmentleri kullanılır. Bu nedenle sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Ancak uygulamanın eğitimli ve uzman kişilerce yapılması gerektiği gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Microblading Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Microblading prosedürü uygulandıktan sonraki ilk 24 saat uygulama bölgesi su ile temas etmemelidir. Bölge kaşınmamalı ve herhangi bir darbeye maruz kalınmaması konusunda dikkatli olunmalıdır. Uzmanların tavsiye ettiği kremlerin 1 hafta süreyle kullanılması uygulamanın başarısı üzerinde doğrudan etkilidir. Uygulamadan 1 gün sonra duş ve banyo yapılabilmekle birlikte uygulama bölgesinin enfeksiyon kapması riskinin engellenmesi için ince bir tabaka şeklinde vazelin sürülmesi önerilir.

Microblading guzellik uzmanina danis

Ben Güzellik Uzmanınız Büşra

Yaptığımız uygulamalar hakkında merak ettiğiniz soruları buradan bana sorabilirsiniz.

Bültenimize Üye Olun

SAFA Estetik ve güzellik merkezi olarak siz misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Hafta içi: 08:00 – 17:00

Cumartesi: 08:00 – 15:00

Pazar: Kapalı

Zafer Mh. Ahmet Yesevi Cd. Gümüş Sk. N:40-21 / 34194 Bahçelievler İSTANBUL

Email: info@safaestetik.com

Telefon: +90 533 898 17 01

SAFA Estetik © 2021